Sepetiniz boş
0
Sepetiniz boş
Özelliklere Göre Filtrele
Tümünü göster
Tümünü göster
Tümünü göster

Büyük Doğu Yayınları

Gösterim Adeti Sayfa Başı
1939 - 1943 Savaş Yazıları 1 Resimi
%25 İndirim

1939 - 1943 Savaş Yazıları 1

üstad Necip Fazıl’ın 1939 - 1943 yılları arasında kaleme aldığı çerçeve yazılarının büyük kısmı 2. Dünya Savaşına dairdir.
Bu yazılarında, Avrupa kanallarından gelen tamamen aksi yöndeki haberlere rağmen, 1939 Mart’ından başlayarak emsalsiz bir dünya kıyametine gidildiğini söyliyen Necip Fazıl, tek başına savaş olacağını iddia etmiştir. 1939 Ağustos sonundaki Rus - Alman paktını, Bâbıâli’nin bütün Başmuharrirleri tam bir sulh müeyyidesi diye gösterirlerken, savaşın birkaç gün meselesi olduğunu yazmış ve 3 gün sonra da 2. Dünya Savaşı başlamıştır.
Savaşın devam ettiği müddet içinde ise, hâdiselere takaddüm eden teşhisleri ve çıkmadığı takdirde kalemimi kırar ve bileklerimi keserim dediği iddialarının bir bir gerçekleşmesiyle herkesi hayretler içinde bırakmıştır.

O’nun, hemen hemen gaibten haber vermek derecesini bulan şayanı hayret siyasî teşhisler olarak görülen yazıları karşısında söylenebilen yegâne söz şu olmuştur:
Bu adam ne derse çıkıyor!

Necip Fazıl’ın, esaslı bir kültür, anlayış, hesaplayış ve sezişle 2. Dünya savaşının bütün gidişatını fikrî ve siyasî cepheleriyle gözönüne seren 1939 - 1943 yılları arasındaki çerçeve’leri, Savaş Yazıları başlığı altında, kronolojik bir sıra ile derlenmiştir. Eserin 1. cildinde 1939 - 1940 yıllarındaki yazılar yer almaktadır.
B.D. Yayınları-

22,00 TL
16,50 TL
Bakiye Tipi:Yok
1939-1943 Savaş Yazıları 2 Resimi
%25 İndirim

1939-1943 Savaş Yazıları 2

üstad Necip Fazıl’ın 1939 - 1943 yılları arasında kaleme aldığı çerçeve yazılarının büyük kısmı 2. Dünya Savaşına dairdir. Bu yazılarında, Avrupa kanallarından gelen tamamen aksi yöndeki haberlere rağmen, 1939 Mart’ından başlayarak emsalsiz bir dünya kıyametine gidildiğini söyliyen Necip Fazıl, tek başına savaş olacağını iddia etmiştir.

1939 Ağustos sonundaki Rus - Alman paktını, Bâbıâli’nin bütün Başmuharrirleri tam bir sulh müeyyidesi diye gösterirlerken, savaşın birkaç gün meselesi olduğunu yazmış ve 3 gün sonra da 2. Dünya Savaşı başlamıştır. Savaşın devam ettiği müddet içinde ise, hâdiselere takaddüm eden teşhisleri ve çıkmadığı takdirde kalemimi kırar ve bileklerimi keserim dediği iddialarının bir bir gerçekleşmesiyle herkesi hayretler içinde bırakmıştır.
O’nun, hemen hemen gaibten haber vermek derecesini bulan şayanı hayret siyasî teşhisler olarak görülen yazıları karşısında söylenebilen yegâne söz şu olmuştur: Bu adam ne derse çıkıyor!

Necip Fazıl’ın, esaslı bir kültür, anlayış, hesaplayış ve sezişle 2. Dünya savaşının bütün gidişatını fikrî ve siyasî cepheleriyle gözönüne seren 1939 - 1943 yılları arasındaki çerçeve’leri, Savaş Yazıları başlığı altında, kronolojik bir sıra ile derlenmiştir. Savaş Yazıları’nın 2. cildinde 1940 - 1943 yıllarındaki yazılar yer almaktadır.
B.D Yayınları-

24,00 TL
18,00 TL
Bakiye Tipi:Yok
Ahşap Konak Tiyatro Eserleri: 8 Resimi
%25 İndirim

Ahşap Konak Tiyatro Eserleri: 8

Nişantaşı’nda üç katlı ve beyaz boyalı ahşap konağın birinci katı... Bahçeye açılan büyük salon... Sofa... Dipte, iki koldan yukarıya çıkan ahşap merdivenler... Merdivenlerin ilk kademesinde, alt kısımları görülen, ışıksız iki pencere... Sağ ve sol merdivenlerin arası iki geçit... Geçidin önünde gerisini peçeliyecek kadar yüksek ve geniş paravana... Sağ ve sol duvarlarda, karşılıklı ikişer kapı... Her tarafta modern ve artistik eşya... Renk renk ve şekil şekil koltuklar ve divanlar... Yerde, küçük halı parçalarının üstünde puflar, kaplan postları, alçak tabureler... Birkaç taburede şamdanlar, abajurlar... Tavanda büyük avize... Kenar çıtaları yaldızlı ve oymalı duvarlarda modern resimler... Bir yanda pikaplı radyo...
(Kitabın İçinden)
12,00 TL
9,00 TL
Bakiye Tipi:Var
Aynadaki Yalan Necip Fazıl Bütün Eserleri Cilt: 16 Resimi
%25 İndirim

Aynadaki Yalan Necip Fazıl Bütün Eserleri Cilt: 16

Necip Fazıl Kısakürek’in, roman kalıpları içinde kaleme aldığı tek eseri... Roman, üniversitede felsefe asistanı olan Naci’nin hayatı etrafında gelişir... Bu hayat, Necip Fazıl’ın kendi hayatı değildir ama onun hayat hikayesindeki bir çok unsuru içinde barındırır. Naci, çevresine karşı davranışlariyle, kadın, cemiyet ve sanat anlayışiyle, hayata ve ölüme dair düşünceleriyle bir karakter bütünü halinde şekillendikçe hayalimizde bir Necip Fazıl portresi belirir gibi olur.
(Tanıtım Yazısı’ndan)

14,00 TL
10,50 TL
Bakiye Tipi:Var
Başbuğ Velilerden Resimi
%25 İndirim

Başbuğ Velilerden

“Velîler Ordusu“ kitabında hayatı anlatılan 333 Velînin içine, “Bir“ sayısını Allah Resulüne verdikten sonra mukaddes emaneti O’ndan alıp günümüze kadar getiren, O’nunla beraber 33 büyük ferd, esere bilhassa alınmamıştı. İşte, Necip Fazıl’ın kaleminden oraya alınmayan ve hususî bir kolu, “Silsile-i Zeheb-Altun Halka“yı oluşturan 33 mâna kahramanının kelâma bürünebildiği kadarıyla mukaddes hayatları...
(Tanıtım Yazısı’ndan)

22,00 TL
16,50 TL
Bakiye Tipi:Var
Başmakalelerim - 1 Necip Fazıl Bütün Eserleri Cilt: 49 Resimi
%25 İndirim

Başmakalelerim - 1 Necip Fazıl Bütün Eserleri Cilt: 49

Türk milletini temsil kürsüsünden evvelki gün yükselttiğiniz ses, beni kendimden geçirdi. Memnunluk, bahtiyarlık, zevk, tahassüs; bunlar bir takım pörsük kelimeler... Memnun olmadık; Türk tarihiyle beraber müebbed kürek cezasına çarpılmış ve içinde yıllardır oturduğu hücresinin karanlığından gözleri ışıkta görmez olmuş bir mahkuma, birdenbire zindan kapılarının açılması gibi bir şey hissettim.
Hele bu azim tecellinin, bir kaç gün evvel bu sütunlarda size yükselttiğim hitabın hemen arkasından ve tam da çehrenizi belirtmeniz hususunda ettiğim davetin peşinden vaki oluşu, ismine tesadüf dedikleri ilahi hikmet bakımından beni büsbütün hayranlığa boğdu...
(Kitabın İçinden)
18,00 TL
13,50 TL
Bakiye Tipi:Yok